У даному розділі:

Для лікарів

Для усіх
wooden-background

COVID-19 та психічне здоров’я

  • Під час пандемії проблеми з психічним здоров’ям поглиблюються
  • Важливо правильно реагувати і підтримувати людей із психічними захворюваннями.
  • Головне – проявити стійкість та солідарність.

У даному розділі:


У цій статті автори Фіорілло та Горвуд (Fiorillo and Gorwood) досліджують наслідки пандемії COVID-19 для психічного здоров’я і те, як суспільству та фахівцям охорони здоров’я слід ефективно з ними боротися. Психічне здоров’я і благополуччя постраждали від пандемії COVID-19 не менше, ніж фізичне здоров’я. До клінічної психіатричної практики були внесені обов’язкові зміни для надання підтримки пацієнтам із психічними розладами, а також людям, які постраждали від психосоціальних наслідків пандемії. Кількість людей, які потребують психіатричної допомоги, збільшилася. Найбільше постраждали, як мінімум, чотири групи:

люди, які прямо або побічно контактували із COVID-19;

люди, вже вразливі для впливу біологічних/психосоціальних стресорів;

люди, вже вразливі для впливу біологічних/психосоціальних стресорів;

люди, підписані на кілька медіа-каналів.

Соціальне дистанціювання, карантин і самоізоляція можуть істотно вплинути на психічне здоров’я. Зменшення соціальних взаємодій і збільшення відчуття самотності є факторами ризику розвитку безлічі психічних розладів, включаючи великий депресивний розлад і шизофренію. Пандемія посилює тривожні розлади (паніка, ОКР, стрес, травми), оскільки люди з такими розладами особливо сильно турбуються про своїх близьких і власне благополуччя. Інфіковані люди, лікарі та медсестри, які працюють у відділеннях невідкладної допомоги та реанімації, особливо схильні до високого ризику, і, швидше за все, багато медичних працівників будуть відчувати психічне виснаження і вигорання після закінчення пандемії. Стаття пропонує фахівцям у сфері психічного здоров’я зробити боротьбу із соціальною стигмою пріоритетною при лікуванні пацієнтів із COVID-19. Людям слід пам’ятати про те, що вони перевантажені інформацією про вірус і не повинні турбуватися через широке висвітлення цієї теми. Необхідно регулювати ЗМІ, щоб уникнути подібної «інфодемії».

Психіатрам рекомендується продовжувати захищати своїх пацієнтів разом з особами, які забезпечують догляд за ними, оскільки, навіть при соціальному дистанціюванні та перевантаженості служб психічного здоров’я, важливо зберігати право на лікування. Можливим є збільшення проблем психічного здоров’я, зловживань психоактивними речовинами і поведінкових розладів через стрес, спричинений пандемією. У статті представлені п’ять коротких порад, які допоможуть мінімізувати ризик розвитку проблем із психічним здоров’ям:

обмежити джерело стресу;

уникати самотності, намагатися спілкуватися в соціальних мережах, месенджерах, по телефону;

підтримувати звичайний розпорядок дня/звичний ритм життя;

зосередитися на перевагах ізоляції: можливості побути з сім’єю, зробити будинок комфортнішим для проживання, отримати нові навички (навчитися малювати, грати на музичному інструменті);

при необхідності – звернутися за професійною допомогою.

Навіть після закінчення пандемії COVID-19 її вплив на психічне здоров’я і благополуччя усього населення на якийсь час збережеться, тому важливо й далі проявляти стійкість та солідарність.

European Psychiatry

Наслідки пандемії COVID-19 для психічного здоров’я та значення для клінічної практики
Fiorillo A, Gorwood P
European Psychiatry, 63(1), e32, 1–2
https://doi.org/10.1192/j.eurpsy.2020.35
«Пандемія закінчиться, але її вплив на психічне здоров’я та благополуччя населення, медичних працівників і вразливих людей збережеться надовго».
Login to Unlock

Можливості телемедицини для пацієнт…Можливості телемедицини для пацієнт…

Наразі фармакотерапія та психотерапія – це основні варіанти лікування пацієнтів із шизофренією. Проте, мобільні пристрої, веб-додатки таНаразі фармакотерапія та психотерапія – це основні варіанти лікування пацієнтів із шизофренією. Проте, мобільні пристрої, веб-додатки та

Далі…
Login to Unlock

COVID-19 та шизофренія: що відомо?COVID-19 та шизофренія: що відомо?

Фонсека (Fonseca) і колеги провели ретельний огляд літератури, щоб краще зрозуміти, чи схильні пацієнти з шизофренією до підвищеного ризику зараження вірусом COФонсека (Fonseca) і колеги провели ретельний огляд літератури, щоб краще зрозуміти, чи схильні пацієнти з шизофренією до підвищеного ризику зараження вірусом CO

Далі…

Приєднатися до Клубу

Showing 0 result(s).
Please log in to see 0 more result(s).