У даному розділі:

Для лікарів

Для усіх
wooden-background

COVID-19 та суїциди

  • У цій статті пропонується кілька способів мінімізації суїцидального ризику під час пандемії та її наслідків.
  • Профілактика суїцидів належить до невідкладних завдань у період пандемії COVID-19. Це час підвищеного стресу, і психічне здоров’я пацієнтів психіатричних стаціонарів, вразливих груп та населення в цілому піддається вищому ризику.

У даному розділі:

У цій статті Ганнелл (Gunnell) і його колеги досліджують причини підвищення суїцидального ризику в міру поширення пандемії COVID-19 та пропонують варіанти рішень, спрямованих на запобігання самогубств у цей період. Під час COVID-19 профілактика самогубств є особливо важливою. Фізичне дистанціювання, страх і самоізоляція значно ускладнюють життя усіх людей, а не лише тих, хто має психічні захворювання. У пацієнтів із психічними розладами може спостерігатися посилення симптомів основного захворювання. У інших людей, особливо у тих, які заразилися коронавірусом, та у медиків, які працюють на першій лінії надання допомоги, може розвинутися тривожність, депресія і посттравматичний стрес, й усі ці порушення пов’язані з підвищеним ризиком суїциду. Збільшене навантаження і пошук нових способів боротьби з пандемією COVID-19 створюють додаткові труднощі в роботі служб психічного здоров’я. Деякі служби вже проводять психіатричні обстеження і надають допомогу по телефону або в дистанційному режимі. Цю практику слід застосовувати й іншим службам, враховуючи, однак, що така взаємодія є комфортною не для усіх пацієнтів. Пацієнти психіатричного стаціонару в момент суїцидальної кризи можуть не звертатися за допомогою через страх заразитися COVID-19 у переповненому людьми медичному закладі, де їм доведеться контактувати з психіатром особисто. У волонтерських службах вже спостерігаються перевантаження телефонів довіри і скорочення кількості добровольців. «Службам психічного здоров’я потрібно розробити чіткий план дистанційних обстежень і способи надання допомоги людям, схильним до суїциду, а також провести навчання персоналу для введення нових способів роботи». Ресурси цифрового навчання дозволять співробітникам, які нещодавно пройшли навчання, активніше допомагати особам, схильним до суїциду, в службах психічного здоров’я та на телефонах довіри.

Заходи впливу в період COVID-19Заходи впливу в період COVID-19

Дослідники та фахівці з моніторингу даних → Посилений нагляд за факторами ризику, пов’язаними з COVID-19


Описання інфографіки:

1. Відповідні заходи громадської охорони здоров’я, спрямовані на зниження суїцидального ризику, пов’язаного з пандемією COVID-19 (COVID-19 – захворювання, пов’язане з коронавірусною інфекцією 2019 року).


Безробіття і фінансові проблеми – відомі фактори суїцидального ризику, і автори статті закликають уряди вирішувати цю проблему за допомогою заходів фінансової безпеки – через надання допомоги з безробіття, харчування та житла. Освітнім закладам потрібні альтернативні способи викладання навчального матеріалу; уряди повинні пропонувати їм фінансову підтримку в разі потреби. Під час ізоляції підвищується статистика домашнього насильства і зростає вживання алкоголю – обидва ці чинники провокують самогубства. Соціальна ізоляція, самотність і відчуття пастки також підвищують суїцидальний ризик, особливо у людей, які втратили близьких, тому для самотніх людей великого значення набувають підтримка суспільства і доступна допомога. Доступ до смертоносних засобів, які можуть підвищувати суїцидальний ризик (вогнепальна зброя та анальгетики), повинен ретельно контролюватися роздрібними продавцями цієї продукції; уряд та неурядові організації повинні накладати тимчасові обмеження на продаж цих товарів і повідомляти про скорочення доступу до часто вживаних і вкрай небезпечних засобів здійснення самогубства. У ЗМІ необхідно дотримуватися обережності при повідомленнях про самогубства, оскільки багаторазовий вплив інформації про кризові історії може посилити страх і підвищити суїцидальний ризик. Тому, поряд з існуючими рекомендаціями для ЗМІ, слід впроваджувати додаткові положення з урахуванням специфіки умов COVID-19.

Стаття закликає дослідників і фахівців з моніторингу даних забезпечити «посилений нагляд за факторами ризику, пов’язаними з COVID-19 (наприклад, через відстеження реєстрів самогубств і самоушкодження, опитування населення та аналіз даних, отриманих у режимі реального часу за телефонами довіри)». Слід проводити моніторинг перевантажених служб із надання психіатричної допомоги та підтримувати їх адекватними ресурсами. Райони з обмеженими ресурсами ризикують сильніше постраждати від пандемії, а проблеми дезінформації та стигми, пов’язані з ситуацією навколо COVID-19, у цих районах можуть проявлятися сильніше. До факторів ризику в подібних обмежених умовах належать соціальні наслідки заборони похорону і релігійних зібрань, вразливість робочих-мігрантів і міжособистісне насильство. Наслідки для психічного здоров’я населення в цілому, ймовірно, виявляться у віддаленішій перспективі та досягнуть піку пізніше, після закінчення самої пандемії. Дані досліджень, національні стратегії та міжнародне співробітництво повинні забезпечити міцну основу для запобігання самогубствам.

Lancet Psychiatry

Суїцидальний ризик та профілактика суїцидів у період пандемії COVID-19
David Gunnell, Louis Appleby, Ella Arensman, Keith Hawton, Ann John, Nav Kapur, Murad Khan, Rory C O’Connor, Jane Pirkis

Lancet Psychiatry 2020 Published Online
April 21, 2020
https://doi.org/10.1016/S2215-0366(20)30171-1
«Повторні репрезентативні крос-секційні та тривалі за часом опитування допоможуть виявити зростання ризику на рівні населення в цілому, так само, як і отримані в реальному часі анонімні дані про проблеми людей, які звертаються за допомогою за телефонами довіри. У найближчі місяці також важливим є моніторинг потреб та можливостей служб психіатричної допомоги для забезпечення ресурсами тих частин системи, які відчувають найбільше навантаження. Ці зусилля необхідно фінансувати і координувати».
Login to Unlock

Стигматизація хворих на шизофреніюСтигматизація хворих на шизофренію

Термін «стигматизація» використовують для позначення будь-якої ознаки, риси або розладу, які характеризують неприйнятну для суспільства поведінку.Термін «стигматизація» використовують для позначення будь-якої ознаки, риси або розладу, які характеризують неприйнятну для суспільства поведінку.

Далі…
Login to Unlock

Профілактика суїцидівПрофілактика суїцидів

Дослідження свідчать, що хворі на шизофренію часто намагаються вкоротити собі віку. Зокрема, до цього призводять депресія, галюцинації, маяченняДослідження свідчать, що хворі на шизофренію часто намагаються вкоротити собі віку. Зокрема, до цього призводять депресія, галюцинації, маячення

Далі…

Приєднатися до Клубу

Showing 0 result(s).
Please log in to see 0 more result(s).