У даному розділі:

Для лікарів

Для усіх

COVID-19 та шизофренія: що відомо?

    У даному розділі:

    Пандемія коронавірусу COVID-19 внесла багато труднощів у повсякденне життя психіатрів. Маючи справу зі збільшенням кількості людей, схильних до тривоги та депресії, необхідно розуміти, як вірус впливає на пацієнтів із серйозними психічними розладами, в тому числі на пацієнтів із шизофренією.
    Фонсека (Fonseca) і колеги провели ретельний огляд літератури, щоб краще зрозуміти, чи схильні пацієнти з шизофренією до підвищеного ризику зараження вірусом COVID-19, який у цьому випадку очікуваний рівень смертності в цій групі пацієнтів та яка ймовірність рецидиву психозу внаслідок ситуації, що склалася.



    Згідно з отриманими результатами, пацієнти з шизофренією більше схильні до ризику інфікування, оскільки їм важко дотримуватися заходів безпеки. Наразі відомо, що кращий спосіб уникнути зараження – це захист дихальних шляхів і соціальна ізоляція. Однак пацієнти із шизофренією відчувають дефіцит у застосуванні адекватних правил гігієни, головним чином, через розлади судження та нездатність обслуговувати себе.
    У літературі передбачається, що при зараженні вірусом, пацієнти із шизофренією мають більший ризик несприятливого результату. Приблизно 70% хворих на шизофренію мають одне або кілька супутніх захворювань, і 50-90% з них регулярно курять. Крім того, в декількох статтях висловлюються припущення про вищу ймовірність розвитку пневмонії та смертності, спричиненої імунодефіцитом, а також вказується на ознаки порушення функції легенів.
    Відносно ймовірності рецидиву, автори заявили, що COVID-19 дійсно може побічно призвести до рецидиву. По-перше, соціальна ізоляція може спричинити серйозний стрес не лише у пацієнтів, але й у тих, хто за ними доглядає. По-друге, можлива повторна поява симптомів при відсутності доступу до регулярних психосоціальних заходів спеціалізованого втручання та/або препаратів.
    Щоб запобігти таким явищам, фахівцям у сфері психічного здоров’я рекомендується наступне:

    спостерігати за нестабільними пацієнтами та застосовувати доступні через Інтернет рішення для забезпечення клінічних контактів і надання підтримки;

    інформувати пацієнтів та їх сім’ї про усі процедури, яких необхідно дотримуватися у цей період при контакті із службами психічного здоров’я;

    стежити за дотриманням режиму прийому антипсихотичних препаратів і забезпечувати доступ до рецептів.

    Відповідно до вищевикладеного, пацієнти із шизофренією мають підвищений ризик зараження COVID-19 та менш сприятливий результат, особливо якщо вони мають супутні захворювання. Ця група також вразлива в плані розвитку рецидиву на тлі стресу, спричиненого примусовим соціальним дистанціюванням. Фахівцям у сфері психічного здоров’я, а також сім’ям пацієнтів рекомендується приділяти їм особливу увагу і надавати онлайн-підтримку, щоб запобігти як можливому інфікуванню, так і розвитку рецидиву.

    Brazilian Journal of Psychiatry

    Шизофренія та COVID-19: ризики та рекомендації
    Fonseca et al.
    Braz J Psychiatry. 2020;00:000-000
    «Чи схильний мій син до ризику через COVID-19?» Мати пацієнта звернулася до нашої амбулаторної клініки лікування шизофренії, як тільки новини про пандемію коронавірусу з’явилися у ЗМІ. Я відразу згадав, що в службах психічного здоров’я нам кажуть, що «пацієнти із тяжкими психічними захворюваннями мають імунодефіцит». Але чи так це? Які наслідки пандемії COVID-19 для пацієнтів із шизофренією та їхніх родин?»
    Login to Unlock

    COVID-19: вплив на психічне здоров’…COVID-19: вплив на психічне здоров’…

    Пандемія COVID-19 перебуває в центрі уваги в усьому світі, однак глобальне навантаження цієї інфекції на психічне здоров’я, як і раніше, сильно ігноруєтьсяПандемія COVID-19 перебуває в центрі уваги в усьому світі, однак глобальне навантаження цієї інфекції на психічне здоров’я, як і раніше, сильно ігнорується

    Далі…
    Login to Unlock

    Загострення шизофренії: застосуванн…Загострення шизофренії: застосуванн…

    (Реагіла® УКР: UA/17545/01/01, UA/17545/01/02, UA/17545/01/03, UA/17545/01/04 від 12.08.2019) Після постановки діагнозу шизофренії лікуючим лікарям, пацієнтам т(Реагіла® УКР: UA/17545/01/01, UA/17545/01/02, UA/17545/01/03, UA/17545/01/04 від 12.08.2019) Після постановки діагнозу шизофренії лікуючим лікарям, пацієнтам т

    Далі…

    Приєднатися до Клубу

    Showing 0 result(s).
    Please log in to see 0 more result(s).